Strona główna >> Oferta >> Lato >> Grecja >> Wyc. objazdowe >> NIEZWYKLE ZAKATKI POLNOCNEJ GRECJI

NIEZWYKLE ZAKATKI POLNOCNEJ GRECJIod 1399,00 PLN
za 6 dni/os

Wyżywienie: Zgodnie z programem
Zakwaterowanie: Pokoj 2 osobowy
 
Położenie:
Pokoje:
Wyposażenie:
Wyżywienie:

Kalkulacja ceny
Kategoria

***

Region

Grecja

Trasa

OLIMP - LITOCHORO - PALEOS PANTELEIMONAS - DOLINA TEMPI - METEORA - WERGINA - EDESSA - SALONIKI

Program ramowy

1 dzień

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy C. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje

2 dzień

Przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji. Zakwaterowanie w okolicach Riwiery Olimpijskiej w godzinach popołudniowych. Czas na odpoczynek.

3 dzień

Po śniadaniu wyjazd na OLIMP, najwyższy masyw górski Grecji sięgający blisko 3 tys. metrów nad poziomem morza (Mytikas 2919 m n.p.m.). Wyjazd na punkt widokowy przy schronisku Stavros, czas wolny na zdjęcia, podziwianie widoków, chwilę relaksu oraz filiżankę charakterystycznej górskiej herbaty, która rośnie na zboczach Olimpu. Przejazd do położonego u podnóża Olimpu miasteczka LITOCHORO, spacer do wąwozu rzeki ENIPEAS, gdzie zachwycają nie tylko wspaniałe widoki, ale także czyste górskie powietrze zmieszane z zapachem rosnących dookoła ziół i kwiatów. Wczesnym popołudniem przejazd do tradycyjnej, zbudowanej z kamienia wioski PALEOS PANTELEIMONAS. Czas wolny na spacery, podziwianie urokliwych zakątków tego niezwykłego miejsca oraz wspólną degustację tsipouro - lokalnego trunku serwowanego zawsze z drobnymi przekąskami. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, czas wolny, kolacja, nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu przejazd przez DOLINĘ TEMPI, stanowiącą naturalną granicę pomiędzy Macedonią a Tesalią. Krótki postój przy wydrążonym w skale kościółku św. Paraskewi. Wyjazd do KALAMBAKI - małej malowniczej miejscowości znanej przede wszystkim z "zawieszonych między niebem a ziemią" klasztorów zbudowanych na skałach zwanych METEORAMI. To najważniejsze obok świętej Góry Athos centrum klasztorne greckiego kościoła ortodoksyjnego, zbudowane na północno - zachodnim krańcu Równiny Tesalskiej. Zwiedzanie 2 z 6 ocalałych do dnia dzisiejszego klasztorów (uwaga- obowiązuje skromny strój, panie - długie spódnice, okryte ramiona, panowie- długie spodnie, okryte ramiona). Czas wolny w Kalambace i przejazd powrotny przez Równinę Tesalską na Riwierę Olimpijską. Powrót do hotelu w późnych godzinach popołudniowych, czas wolny, kolacja, nocleg.

5 dzień

Dzień wolny na wypoczynek nad morzem, śniadanie i nocleg.
Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych Ateny, Skiathos, Grecki Wieczór (organizacja wycieczki zależy od zgłoszenia się minimalnej liczby uczestników)

6 dzień

Górzysty krajobraz Centralnej Macedonii, odległej zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów od Riwiery Olimpijskiej, skrywa prawdziwie unikatowe znaleziska archeologiczne. To właśnie tutaj, niedaleko współczesnego miasteczka WERGINA, była zlokalizowana pierwsza stolica starożytnej Macedonii. W latach 70-tych, naukowcy odkryli tu nieograbione macedońskie groby królewskie, w tym grób Filipa II, ojca Aleksandra Macedońskiego. Nowoczesne muzeum, zbudowane w miejscu odkrywki archeologicznej, ma kształt kurhanu, który przez wieki przykrywał grobowce i wspaniale zaaranżowaną podziemną wystawę, która zapiera dech w piersiach. EDESSA to miejsce znane przede wszystkim z niezwykłego położenia na skraju urwiska oraz jednego z najwyższych w Grecji wodospadu. W drodze powrotnej wizyta w jednej z lokalnych winiarni, gdzie poza obejrzeniem procesu wytwarzania wina możliwa będzie także jego degustacja oraz zakupy. Powrót do hotelu w późnych godzinach popołudniowych, czas wolny, kolacja, nocleg.

7 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd autokarem w kierunku SALONIK. Przejazd autokarem wokół najważniejszych miejsc stolicy północnej Grecji - Biała Wieża, resztki łuku triumfalnego Galeriusza, Rotunda, bizantyjskie obwarowania, m.in. cytadela Heptapyrgion. Spacer wzdłuż promenady od Białej Wieży, symbolu miasta, miejsca spotkań zarówno turystów jak i mieszkańców Salonik, przez plac Arystotelesa aż pod najpiękniejsze i najważniejsze świątynie Św. Demetriusza, patrona miasta oraz wzorowanego na słynnym konstantynopolskim imienniku - Hagia Sofia. We wczesnych godzinach południowych wyjazd w kierunku Polski.

8 dzień

Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje

5 noclegów na Riwierze Olimpijskiej w hotelu *** w pokojach 2/3-osobowych z wyżywieniem 2 x dziennie, ubezpieczenie (NW, KL, bagaż), przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja) opiekę pilota

Uwagi

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie podstawowym (miejscowi przewodnicy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów) około 45 EUR